ספרינקלרים (מתזים)

חברת "צמד אש" מהחברות המובילות והוותיקות בארץ אשר מתמחה בהתקנה בתכנון ובתחזוקה של מערכות ספרינקלרים בהתאם לתקן הישראלי 1928 ו- 1956.
כמו כן חברתנו מבצעת תחזוקה לחדרי משאבות ומאגרי מים בהתאם לתקן 1968.

מבנים רבים מצוידים במערכות כיבוי אש משוכללות. החשיבות של מניעת התפשטות שריפה שפורצת במבנה מסוים מביאה לכך שגם החוק קובע שיש להתקין מערכות כיבוי אש בכדי למנוע נזקים וכמובן לנסות לשמור על חיי אדם.

תכנון הוא דבר חשוב בכל מהלך מורכב שאנו מבצעים, ובכל הקשור לציוד מבנה במערכת כיבוי מתוחכמת הרי שללא תכנון מדויק, המבוצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, יכולה גם מערכת יקרה של עשרות אלפי שקלים להיכשל ברגע האמת ולסכן חיי אדם.

ישנו תקן מחייב שמביא לכך שהעבודות תבוצענה בצורה מספקת ותתרומנה לביטחון הציבור. בכל הקשור לעבודות תכנון והתקנה של מערכות ספרינקלרים ישנו תקן ישראלי שמספרו 1596 .
אין מדובר בסתם שמות תואר אלא בדגשים חשובים המביאים לכך שכל מערכת תוצב בהתאם לצרכים ולדרישות רלוונטיות אחרות, ולא בצורה שרירותית על ידי מתקינים שונים. מעבר לתקנים הקשורים למערכות הרי שגם חברה המבקשת לעסוק בתחום של ציוד לכיבוי אש נדרשת גם היא לעמוד בתקנים מחמירים בכדי שכל עבודה שהיא תבצע אכן תביא את המבנה לרמת מיגון נדרשת. התוצאות של התקנת ספרינקלרים חייבת להיות מושלמת, אחרת האש לא "תטופל" כראוי.

מערכות ספרינקלרים הם לא דבר חדש אך כמו כל מוצר בימינו גם הם זוכים לשיפורים והם נדרשים לעמוד בתקנים מחמירים כאמור. אי לכך אין ספק שמערכת שאינה מתוכננת כראוי ואינה מורכבת מציוד איכותי,ובעל תו תקן על חלקי המערכת היא כזאת שיכולה לסכן חיי אדם.
ספרינקלרים שאינם פועלים במהירות הנדרשת ואינם מתיזים מים בלחץ הנדרש לא יועילו בזמן אמת ויכולים לסכן חיי אדם.