צמד אש – ניקיון מנדף

צמד אש עוסקת בניקוי מנדפים וארובות. צמד אש מוסמכת לנהל מערכות מנדפים וארובות מספר תעודה1930922. הטיפול במנדפים וארובות מתבצע בתיאום עם בעל העסק בשעות שנוחות ואינן מפריעות למהלך העבודה. צמד אש מספקות מענה עבור בתי קפה ,מסעדות, אולמות, בתי מלון וכו…

כיום חברות הביטוח, משרד הבריאות, איכות הסביבה ושירותי כבאות דורשים שהמנדף והארובה יעמדו בתקנים, ובנוסף, ביצוע נקיון ותחזוקה שוטפת של המנדף כולל מסננים ופילטרים.

מהו מנדף?

זהו הכלי היעיל ביותר עבור בתי חרושת, מעבדות , מפעלים, מסעדות, בתי קפה וברים אשר זקוקים ליניקה של האוויר הקיים בתוך המבנה שלהם והוצאתו החוצה. נוסף ונאמר כי אותה מערכת מספקת גם פתרון יעיל עבור ריח הבישולים והטיגונים. השם  – מנדף, אולי לא מוכר כל כך לרוב הציבור, אבל אם נאמר קולט אדים, רובם יבינו במה מדובר. במקרה זה מדובר על קולט אדים משודרג, עמיד ויעיל המספק מענה רחב גם עבור המגזר הפרטי אך במיוחד עבור המגזרים שצוינו. המנדף ממוקדם מעל הכיריים או משמש כתקרה שלמה. קיימים מנדפים כימיים קבועים וקיימים מנדפים כימיים ניידים. חשוב לציין כי כל בית עסק זקוק למנדף שונה: קיימים מנדפים המספקים מענה יעיל עבור מעבדות העוסקות בחומרים רעילים המייצרים אדים רעילים, מנדף כימי זה שונה ממנדף של מעבדה בה נדרשת היניקה של האוויר אך לא נעשה בה שימוש בחומרים המסכנים את האדם. כמו כן, מנדף עבור תעשיות הנשק וכן תעשיית היהלומים, שונים ממנדפים עבור צרכי העולם הקולינארי אשר בו המנדף משמש ליניקה של ריחות ושומני הבישול והטיגון.

במה יש להתחשב כאשר נבחר מנדף?

בית עסק אשר רוצה לפתוח שעריו עבור אורחיו ולספק את השירות הטוב ביותר מבחינתו, עליו לתכנן מראש את המיקום של הכיריים במטבח על מנת שיוכל לבחור את המנדף המתאים לו ביותר בהתחשב באילוצי המקום. קירות, מרחב וגובה ניקוי ארובות.

חשוב לעדכן את החברה שתספק את המנדפים על אופי הבישול, כמות הבישול, כמות האורחים הצפויה. צמד אש יודעת לשאול את השאלות הנכונות לגבי העסק שלכם על מנת שנוכל לספק לכם את המנדפים המתאימים לכם ביותר.

ניקוי מנדפים

שימו לב, חשוב לעמוד בתקן של ניקיון המנדפים על מנת לשמור על עסק שבטוח עבור עובדיו ונוח לעבודה. מסנן לקוי עלול לגרום לעשן לחדור אל בית העסק, ארובה שאינה נקייה משומן, עלולה להביא להתלקחות ולשריפה. יעילות המנדפים תלויה, בראש והראשונה בתחזוקה שוטפת נכונה.